OPERASYON

NEDIR MEDICAL-FLOSSING?

TEMEL FIKIR

HAREKET MEKANIZMASI

SINIR ÇEKME

KANIT | DENEYIM

ÖYKÜM [RALF BLUME]


NEDIR MEDICAL-FLOSSING?

Medikal Klozet'in menşei VooDooFlossing'de bulunabilir. Dr. Kelly Starrett, Amerikalı koç, fizyoterapist ve yazar, hareketlilik [Starrett K. 2014 2015] iyileştirmek için eklemlerin için VoodooFlossing bazı spesifik olmayan ortak yatırımlar açıklar. Biz çeşitli endikasyonların pratik, terapötik tedavisi için kullanılacak Okklusionstraining ve VooDooFlossing bildiğimiz gibi tıbbi diş ipi arkasındaki fikir, bu çok etkili bir eğitim yöntemidir. İşte kas iskelet sisteminin akut ve subakut yaralanmaları, aynı zamanda odağındaki uzun vadeli problemler. Tıbbi Flossing spor yaralanmaları olan genç sporcuların yanı sıra, örneğin diz protezi olan geriatrik hastalar tarafından da kullanılabilir.

Malzeme, 1 ila 2 mm kalınlıkta streç lateks banttır. Endikasyona ve terapi amacına bağlı olarak, muamele edilecek alanın çevresinde dairesel olarak az çok basınç uygulanır. Ortaya çıkan dıştan indüklenen basınç ve bandın cilt yüzeyine ve deri altı dokusuna yapışkan gücü, ağrıyı azaltacak ve hareket aralığını iyileştiren çeşitli etkilere neden olur. Üç uygulama şekli vardır: kas uygulaması, fasyal uygulama ve ortak uygulama.


TEMEL FIKIR

Medikal Flossing'in çalışma teorisinin temeli, geometriden yaratılan bir model olan Tensegrity modelidir. Bu her şeyden önce, bir tutarlı ağı ile bir mimari yapı, her bir yer içinde yapı boyunca beinflussbar ve sürekli geri dönmek için, gerçek başlangıç pozisyonunda bulunur çağrısı tarif etmektedir. Bu ağda kararlı ve esnek unsurlar vardır [Myers T., 2001]. Aşağıdaki da insan vücudunun üzerine çekilen: Makro doğrudan fizyolojik olarak kararlı elemanları (kemikler, organ) ve bütün vücut üzerinde birbirine bağlanır stabil elemanları dokunmadan elastik elemanlar (miyofasyal sistemi, kıkırdak, vs.) vardır. Sonuç olarak, gövde çok esnektir ancak aynı zamanda çok kararlıdır ve yüksek yüklere dayanabilir [cp. Lakes R., 1993, Ball P. 1999]. Patofizyolojik olarak, elastik elementlerin stres oranındaki kısıtlamaların veya değişikliklerin problemlerin, ağrıların ve sınırlamaların nedeninin olduğunu varsayarız [cf. Williams P., 1995, Varela F. 1987]. Medikal Klozet ile, miyofasyal yapılar fizyolojik tonlarına geri döndürülebilir. Mikrofizyolojik olarak elastik bir sisteme (integrinler ve hücre dışı matris) sahibiz. Bu değişiklik ve böylece hastalık veya mekanik problemler olabilir [Ingber D., 1998, 2003, 2006] ilerlemesini etkileyecek kemo-regülasyonu, sorumluluk ve dolayısıyla mümkün hücresel yapının ve faaliyet modelini uzanır Mechanoregulation içindir. Diğer bir deyişle, sıkıştırma ve çekme yükleri ile harici olarak çalışarak, mikrofizyolojik süreçleri doğrudan etkileyebiliriz.

 

Tensegrity modeli gibi, insan vücudu "fizyolojik başlangıç konumuna" geri dönme isteğini takip eder. Tıbbi Flossing'in etkileri ile, bu araç tamir mekanizmasını harekete geçiren çeşitli uyaranlar koyduk. Hem mikrofizyolojik hem de makrofizyolojik düzeyde istenilen etkiler, bilinen tedavi teknikleriyle bağlantılı olarak çeşitli uygulama uyduları yoluyla başarılabilir. Bunlar daha fazla açıklanacaktır.


HAREKET MEKANIZMASI

Tıbbi Flossing üç önemli temel etkilere dayanmaktadır: aşağıda sünger etkisi, Kinetik Çözünürlük ve subkutan iritasyon. Bu üç etki miyofasyal sistemi, lenfatik sistemi ve otonomik sistemi etkiler. Sünger etkisi, dokuda yüksek sıkıştırmanın neden olduğu etkiyi açıklar. Venöz dönüş akışı neredeyse engellenmiş ve oklüzyon eğitimine benzer şekilde arteriyel akı birçok kez engellenmiştir. Lenfatik yüklerin lenfatik sisteme taşınması ve dışarı taşınabilmesi için hücre dışı doku "sıkıştırılır". Kaslar üzerinde bu sünger etkisi de aktarılabilir. Atık ürünler kas hücreleri ve endomysium dışarı ve uygulama kaldırıldıktan sonra gelen taşınırlar kas yanı sıra hücre dışı doku ve sıvı ve enerji ile fasya hem besleyen bir hiperemi oluşturur. Eklemin kendisinde, uygulama yukarıda belirtildiği gibi sinovyumun emilmesini sağlar ve geliştirir. Eklem içi dokunun da trofisi. Bu etki, öncelikle akut şişme yaralanmaları ile hekim veya terapiste yarar sağlar ve örneğin eklem drenajının etkisini artırır. Kinetic Resolve, esas olarak miyofasyal sistem üzerindeki mekanik etkiyi tanımlar. Bu, hareketi sınırlamada veya nörovasküler akışın azaltılmasında bir faktör olabilecek inter-ve intra-arteriyel çapraz bağların çözülmesini içerir. Bu mekanik etki yalnızca pasif veya aktif hareketle oluşturulur. fasyal tabakalar, deri altına birbirine dokular değil, aynı zamanda, bitişik kaslar, kemikler veya eklem karşı acı bir ara bu hidrojen bağları (çapraz bağlar) giden, taşınır. Mobilite, doku katmanları altında ve bitişik derzlerde süratle düzelir. Typodos fascia bozulma modelinde, yüzeysel spiral fasiyanın dairesel liflerinin örtüşmesini tanımlayan silindir distorsiyonları tanımlanmıştır. Tıbbi Flossing, Kinetic Resolve'un etkisi ile bu endikasyon için mükemmel bir tedavi tekniği sunar. Subkütanöz tahriş, ağrı kesici etkilerin en önemlilerinden biridir. Bunun teorik altyapısı kapı kontrol teorisidir. Daha önce belirtildiği gibi, omurilik, bir nosiseptif inhibisyonu segmental dorsal boynuzunda mekanoreseptörlerin, basınç ve hareket uyarıların uyarılması ile elde edilebilir diğer pek çok teknikler bilinmektedir. Tabii ki, bu etkiyi tıbbi diş ipi kullanmada da kullanıyoruz!

Bu üç etki, terapötik müdahalenin temelini oluşturur ve aynı zamanda terapötik hedefe bağlı olarak uygulamanın uyarlanma olanakları. terapist böylece tek tek etkilerinden ağırlık değiştirme üç parametre basıncı (sünger etkisi), bireysel bir hasta için hareket (kinetik çözümleme) ve tahriş (deri altı tahriş) ve sadece tedavi edilecek yapılar ayarlar. Üç uygulama şekli arasında bir ayrım yapılmaktadır: kas uygulaması, fasyal uygulama ve ortak uygulama, farklı kişiler tarafından farklı bir sistem gereklidir.SINIR ÇEKME

Tıbbi Flossing oklüzal eğitim ilkelerine çok benzer. Bununla birlikte, oklüzyon eğitimi hipertrofinin amacından etkilenmiştir [cf. Fry A., 2004] sınırlı bir geçmişe sahiptir ve eğitim bilimleri ile sınırlıdır. Medikal Flossing, oklüzyon eğitiminin kasların biyokimyasal ortamı üzerindeki fizyolojik etkilerine odaklanır [Lakrin et. al, 2012], aynı zamanda açıklanan başvuru formları aracılığıyla diğer yapıları da etkiler. Medikal Diş ipi fizyoterapi, manuel terapi, osteopati, ortopedi, spor hekimliği, vb kullanılan ve etkili, ekonomik takviyesi, farklı alanlarda bir yedek olarak hizmet vermektedir gereken bir araç açıklanır. yöntem vb morarma, ürtiker, yol olarak uygulanması ve sonuçların türü için, aynı zamanda diğer terapötik teknikler ile çok acı verici olabilir bilinen (Faszientechnik, çukurluğu). Bu nedenle, hastanın onay belgesi istemesi önerilir. Bu açıkça gerekli değildir, ancak profesyonel bir görünüm getirir. Kontrendikasyonlar kesinlikle gözlemlenmelidir. Mutlak kontrendikasyonlar maligniteler, son trombozu veya tromboembolizm, akut septik iltihabı gibi konjestif kalp yetmezliği dahil etmek için (NYHA III veya IV). Göreceli kontrendikasyonlar, örneğin, kronik enflamasyon, ateş, zaman aşımına uğramış tromboz, hipotansiyon, tiroid fonksiyon bozukluğu, gebelik veya bronşiyal astım. Cilde uygulanan açık yaralar, yanıklar veya diğer cilt değişiklikleri görece kontrendikedir. Bu durumda, böyle lenfatik drenajı ile muamele gibi diğer tedaviler ile ilgili bilinen buna göre ayarlanabilir [gerekirse ikincil bir teşhis bağlı olarak, yüzer şerit ile karşılaştırınız. Schreiner O., 2014].


KANIT | DENEYIM

Flossband ile tedavi için mevcut kanıt yoktur. Halen devam etmekte olan bir pilot çalışma, profesyonel futbolcuların akut veya subakut ayak bileği ve diz problemleri üzerindeki tıbbi tıkanıklığın ağrıyı hafifletme ve hareket yelpazesi üzerindeki etkisini ele almaktadır. Sonuçlar görülmeye devam ediyor.

Pratik uygulamada, çok çeşitli göstergelerde çok olumlu sonuçlar elde edilmiştir. Akut miyofasyal dengesizlikleri olan profesyonel sporcular, endoprotezli geriatrik hastalar, artritik eklemler, epikondilit, ligament (kısmi) rüptür gibi spor yaralanmaları, kronik lumbaljia gibi spor yaralanmaları, tıbbi diş ipi ile tedavinin endike olduğu teşhistir. Terapistin işleyişini ve ekonomisini ve hastanın sonucunu iyileştirmektedir. Bu daha da araştırılmalıdır!


ÖYKÜM [RALF BLUME]

Sol omuzum 2014 baharında ağrımmaya başladığında, sonuçların ne olacağını tahmin edemezdim.

İlk başta, spor salonunda düzenli eğitimime yanıt olarak sorunları gördüm. Takip eden haftalarda hem omuzdaki ağrı hem de hareketlilik hızla azaldı, böylece Nisan ayında sadece çok küçük bir hareket aralığı mevcuttu.

Bu arada çeşitli "ana ağrı bölgeleri" vardı. Dış skapular jant, omuzun çatısı, lateral üst kolun geniş bir alanı ve hatta humerusun kendisi etkilenmiş gibi görünüyordu.

Kural olarak, ben iyi bir hastayım, ben. Geç kırkların normal boyun veya sırt ağrısında, belirtilerim fizyoterapik tedavilerden sonraki ilk günlerde zaten rahatlar. Üç ya da dört haftadan fazla bir süre boyunca, hiçbir zaman gerçekten hiç problem yaşamadım.

Bu durumda, tamamen farklıydı! Omuzum aylarca neredeyse sert ve çok acı veriyordu. Günlük yaşamdaki tüm aktiviteler, iş ve geceler dayanılmazdı - Sinirlendim, çünkü tüm akla yatkın tedavi yöntemleri meyve bile almadı!

Bütün hastaların tedavisinde son derece etkili ve yararlı olması için son 25 yılda başıma ettiğini kendi omuz tamamen başarısız kalmıştır - Manuel terapi, osteopati, akupunktur masaj, FDM, Akupunktur (sadece birkaç isim). Doktordan doktora - terapistten terapiste koşmam şart değildi. Her tedaviyi en ufak bir rahatlamadan bile çalışma şansı verdim.

Bu arada MRI taramaları bana sadece ortalama bir erkeğe ait olanı ortaya çıkardı: burada aşınma belirtileri ve hafif aşınma belirtileri - ameliyat için bir işaret yok!

Kan sayımlarım kusursuzdu ve romatizma belirtileri yoktu.

Yaz aylarında daha sonra kortizon ile kendimi enjekte ettim - aynı etkiyle, yani hiçbiri yok!

Yani yaz arazi girdi ve hayatımın en acı düşüş başladı - Ben bilgisayara bir akşam oturdu ve arama motoru "OMUZ AĞRISI" yazdığınız kadar ... Bir fizyoterapist hizmet 25 yıllık bir şeyler yapıyor zaman oldukça yoğun olması gerekirdi. Ama bu şekilde oldu.

Ben havuz ve "demir" fasya kurmak organları taşımak, bana acı iğneler izin, ben son altı ay kendi içinde yaşamış, tedavinin tüm formlar yine benim araştırmada bulundu

Sonra Kelly Starrett, ABD'de bir meslektaşı sona erdi, eklem ve kas etrafında uzun lastik bantlar onların hareketlilik ve yenilenme geliştirmek için yaptığı kursiyerleri tamamladı. İlk şüphecilikten sonra, bulunacak olan voodoo diş ipi hakkında her şeyi araştırdım - ama bu pek de iyi değildi! Literatür yok, sadece Youtube'daki videolar.

Hevesli sporcuların bolluğu, bölgemdeki terapistleri aramamı sağladı. Ne yazık ki, ne Hannover'de, ne Almanya'da, ne de Avrupa'da bu yöntemi sunan meslektaşlarımda bulmuyorum, bu yüzden kendimi kaçınılmaz olarak kendime Voodoo Flossing grubu emretti ...

Bir süre sonra, lastik bandını ellerimde tuttum ve başladım - evde yalnızdım - omzumu bir eliyle, daha ziyade ABZUSCHEN ile sardım. Etkilenen omuz kitlesel olarak acıyor ve hareket etmiyorsa neredeyse imkansız. Birkaç dakika sonra yapıldı. Sol kol soluktu, önceki his ve önceki ağrı, omuzun sarılı kısımları alanında yaklaşık 10,000 iğne ile birleştirildi. Ve şimdi MOVE! Yukarı, aşağı, ileri geri hareket ettirin. Daha fazla acı çeken şeyi bilmedim - omuz böyle ya da lastik bant. Her halükarda, her ikisi de önceki tüm acı deneyimlerimin ötesindeydi.

Yaklaşık 4-5 dakika yoğun omuz seferberliğinden sonra, gerilim anı geldi. Ne olurdu?

Çabucuyu hızla sardım ve mutlak mutluluk deneyimi yaşadım! Bir saniyeden diğerine, tam hayat kolumdan omzumun içine aktı! Kaldırmaya çalıştım ve neredeyse ... tavana geldi. Dışa ve içe doğru döndürdüm, elimi aylar sonra arkamdan çekebilirim - ve eskisinden% 90 daha az acı ile! Kısacası - inanılmazdı!

Bu başarının süresinden hemen sonra düşünce geldi - ve tabii ki "Bu nasıl mümkün olabilir?"

Ertesi sabah, bir gecede gerileme olmadığını fark ettim. Hareketlilik kaldı ve ağrının da azalması.

Şu andan itibaren, kendimi her zaman iş arkadaşlarımdan akışına izin veriyorum, yaklaşık 3-4 hafta sonrasına kadar maksimum hareket açıklığım ve ağrısız bara ulaştım.